ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2020-08-13

РОЗПОЧАЛИСЬ НОВІ ПОДОРОЖІ ЕКОЛОГІЧНИМИ СТЕЖКАМИ РІДНОЇ УКРАЇНИ

Шановні друзі!

З радістю повідомляємо, що врешті-решт, не зважаючи на перепони та труднощі 2020 року, розпочалась реалізація заходу «Екологічними стежками рідної України».

Вже п’ятий рік поспіль за рахунок коштів обласного фонду навколишнього природного середовища на території Донецької області реалізується цей освітньо-просвітницький захід, мета якої ознайомлення дітей Донеччини з природною, історичною та культурною спадщиною України, формування активної патріотичної позиції у захисті довкілля. За ці роки діти мали можливість відвідати, вивчити та насолодитися природою та культурними пам’ятками нашої рідної країни. Юних донеччан гостинно зустрічали столиця нашої держави – Київ; місто Лева –Львів; перлина Чорного моря – Одеса; Шевченківський край – Черкаська область; резиденція Святого Миколая – Івано-Франківська область; Дніпро – місто космічних можливостей; стародавній Чернігів; історичний центр Буковини – Чернівці; природні скарби Хмельниччини; перша столиця України – Харків; колиска козацтва – Запоріжжя.

Цей рік видався важким та непередбачуваним – світ заполонила нова підступна вірусна інфекція COVID-19.

З 12 березня в Україні запроваджено карантинні заходи з протидії поширенню коронавірусної інфекції COVID-19, які, в певній мірі, тривають і понині. В серпні територія Донецької області була віднесена до «зеленої» зон карантину, що дало можливість хоча і з обмеженнями, але все ж таки розпочати подорожі «Екологічними стежками рідної України» у 2020 році.

Треба зазначити, що усі екскурсії проводяться із безумовним дотриманням карантинних заходів:

— перед прийомом дітей та супроводжуючих на маршрут, а також два рази на день під час перебування, вимірюють температуру. Учасники подорожей з підвищеною температурою не допускаються на екскурсію;

— проводяться постійні інструктажі щодо особистої техніки безпеки та дотримання затверджених правил захисту від COVID-19;

— всі учасники подорожі обов’язково забезпечуються індивідуальними засобами захисту (медичні маски) та антисептиками;
— контроль за дотриманням соціальної дистанції.

Учасники нашої Програми – це школярі Донецької області, які беруть участь у заходах з охорони довкілля, у роботі гуртків еколого-натуралістичних центрів, переможці та учасники природоохоронних конкурсів, олімпіад тощо.

Цього року в рамках заходу заплановані такі екскурсійні маршрути: «Степи Донеччини»; «Запоріжжя – козацька слава»; «Природні та історико-культурні пам’ятки Подніпров’я»; краєзнавча мандрівка «Заповідна Донеччина»; «Шляхами Тараса Шевченка»; «Харківські обрії»; подорож «Соляні печери Бахмута»; «Київ – моя столиця»; «Природна та історична спадщина Черкащини»; «Таємниці Холодного Яру».

Маємо надію, що цей рік екологічних подорожей буде такий же яскравий та незабутній як і попередні роки!

Слідкуйте за новинами, мандруйте разом з нами чарівними стежками нашої рідної України!