ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2016-10-13

«РОЗВИТОК СЛОВ’ЯНСЬКОГО КУРОРТУ: ВИКЛИКИ СЬОГОДЕННЯ» — ЗАСІДАННЯ КРУГЛОГО СТОЛУ З ЦІЄЇ ТЕМАТИКИ ВІДБУЛОСЬ У СЛОВ’ЯНСЬКУ

Питання, що стосуються інфраструктурного та екологічного стану курорту в районі Озер Вейсово та Ріпне, реалізації існуючих проектів щодо благоустрою курорту, можливостей для залучення малого та середнього бізнесу визначили тематику круглого столу, який  відбувся 12 жовтня  в редакції інтернет-видання «Діловий Слов’янськ».

Учасниками заходу стали представники департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації, керівники відділів архітектури, культури та туризму, земельних ресурсів, депутати Слов’янської міської ради, регіонального ландшафтного парку  «Слов’янський курорт».

На території курорту розташовані гідрологічні пам’ятки природи загальнодержавного значення «Озеро Ріпне» та «Озеро Сліпне», які і є джерелом природного лікувального мулу. Зазначені заповідні об’єкти включені до складу території регіонального ландшафтного парку  «Слов’янський курорт», який перебуває у віданні Слов’янської міської ради. Але екологами зазначено, що  фінансування парку забезпечує, фактично, лише виплату заробітної плати кільком штатним працівникам. Розвиток території, рекреаційне облаштування відсутні. Існує потреба у завершенні робіт з встановлення меж парку, розробленні Проекту організації його території, придбанні службового транспорту.

Учасниками засідання зазначено, що, незважаючи на надання цій території статусу курорту загальнодержавного значення, створення регіонального ландшафтного парку «Слов’янський курорт», стан його природних та лікувальних ресурсів не поліпшився. Територія потребує впорядкування, потрібна довгострокова стратегія розвитку курорту, зокрема, для створення умов для залучення інвестицій.

Особливий наголос був зроблений на необхідності покращення туристичної привабливості не тільки території курорту, але й усього міста. Уже в наступному році планується розроблення Генерального плану розвитку території курорту та її зонування. Окрім економічної, важливою складовою подальшої розбудови курорту є проведення екологічної виховної роботи, виховання бережливого ставлення до навколишнього середовища, природних об’єктів та ресурсів.