ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2020-07-06

ШАНОВНІ КОЛЕГИ, ВЕТЕРАНИ ТА ДРУЗІ ПРИРОДООХОРОНЦІ!  

Прийміть наші щирі вітання з нагоди відзначення 7 липня нашого професійного свята – Дня працівника природно-заповідної справи!

Прекрасна природа України та Донеччини під Вашою надійною опікою. Прадавні ліси і сиві степи, сухі піски та топкі болота, шовкові луки і блакитні плеса – всі ці природні багатства Ви охороняєте у природних та біосферних заповідниках, національних природних і регіональних ландшафтних парках, заповідних урочищах, заказниках та пам’ятках природи. Одними з перших природно-заповідних об’єктів, створених в сучасній Україні, були об’єкти на території Донецької області. Щороку виклики зростають, але зростає і когорта відданих заповідній справі ентузіастів. На сьогодні, за вашої підтримки, на території Донецької області вже створено 177 об’єктів природно-заповідного фонду, що складає 3,77 % від площі області, в яких забезпечується охорона природних комплексів та об’єктів, проводиться рекреаційна діяльність та еколого-виховна робота серед місцевого населення, виховуючи у громадян почуття любові та дбайливе ставлення до рідної природи. Слід зазначити, що протягом 2017 – 2020 років значна частина всіх нових об’єктів ПЗФ в Україні була створена саме на підконтрольній території Донеччини.

В Донецькій області як і в Україні % заповідності є вкрай низьким, тому багато нормативних документів передбачають подальше збільшення площі ПЗФ. Крім того цей напрямок є пріоритетним завдання в екополітиці нашого регіону, держави, та однією з умов інтеграції з Європейським Союзом.

Щиро зичимо Вам успіхів у важливій природоохоронній справі, добробуту, злагоди і щастя Вашим сім’ям, міцного Вам здоров’я та мудрості!

З повагою, найтеплішими побажаннями та надією на подальшу плідну співпрацю, колектив департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації.