ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2015-10-29

Стан річки Казенний Торець погіршується

IMG_5388

29 жовтня 2015 року в Слов’янську відбулося засідання міжвідомчої комісії з питань підготовки водогосподарського комплексу до роботи в осінньо-зимовий період 2015-2016 рр. в умовах низької водності.

Участь в роботі комісії взяли заступник голови Донецької облдержадміністрації Владислав Лаврик та директор департаменту екології та природних ресурсів Сергій Натрус.

В ході засідання були розглянуті питання роботи водогосподарського комплексу в період літньої межені, встановлення оптимальних режимів роботи водосховищ і водогосподарських споруд з урахуванням прогнозу розвитку гідрометеорологічної та водогосподарської обстановки.

При розгляді питання про якісний стан поверхневих водних об’єктів було зазначено, що на водних об’єктах басейну р. Казенний Торець за рівнем колі-індексу ситуація дещо покращилася. Так, у створі р. Кривий Торець, Карлівська гребля, зміст ЛКП в III кварталі варіював у межах від 24 000 до 46 000 КУО/дм3. У створах р. Казенний Торець, нижче м. Дружківки і на Ясногорівській греблі, колі-індекс коливався від 9 300 до 24 000 КУО/дм3 (ГДК 10 000).

Разом з тим, спостерігається погіршення ситуація в створі р. Казенний Торець, гирло, п. Райгородок. Рівень ЛКП досягав 110 000 КУО/дм3.

IMG_5397З метою відстеження ситуації і виявлення джерел забруднення у липні – серпні 2015 року в рамках кризового моніторингу було проведено обстеження у створах р. Бесарабівка (басейн р. Казенний Торець), результати якого свідчать про перевищення санітарних норм за змістом ЛКП (238 000 000 КУО/дм3), ХСК, БСК-5, азоту амонійного, СПАР і фосфатів.

Проведений аналіз підтверджує факт попадання у водний об’єкт забруднення фекального характеру за системою зливової каналізації. Інформацію про результати направлено в Слов’янську міську раду та керівнику КП «Водозниження». На жаль, дієві заходи з боку міської влади та комунального господарства для припинення попадання неочищених стічних вод у мережі міської каналізації прийняті не були.

Всього за період літньої межені в рамках кризового моніторингу було виконано 16 відборів проб по рр. Казенний Торець і Бесарабівка (басейн р. Казенний Торець).