ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2017-08-22

СУМСЬКИМИ ЗАПОВІДНИМИ ДОРОГАМИ ПОДОРОЖУЮТЬ ЮННАТИ ДОНЕЧЧИНИ

DSC_0155Ось і друга група юннатів Донеччини із Волноваського, Мар’їнського, Покровського районів та міст Селидове і Новогродівка повернулася зі своєї дослідницької екологічної подорожі по Сумщині.
Природно-заповiдний фонд областi представлений унiкальними і найкраще збереженими природними територiями та об’єктами майже всiх типiв та категорiй. В областi iснують: два нацiональних природних парка, природний заповiдник, 10 заказникiв, 3 пам’ятки природи, 2 парки-пам’ятки садово-паркового мистецтва, 1 дендрологічний парк загальнодержавного значення; 1регiональний ландшафтний парк, 27 заповiдних урочищ, 89 заказників, 95 пам’ятків природи, 19 паркiв-пам’яток садово-паркового мистецтва, 3 ботанiчних сада та 3 дендрологічних парка мiсцевого значення.
DSC_0122 — копия  Юннати ж проводили свої дослідження у Деснянсько-Старогутському Національному природному парку, що знаходиться на півночі Сумської області біля найпівнічнішого районного центру України – міста Середина Буда. Тут зростає 19 видів рослин, які занесено до Червоної книги України, 30 видів рослин, що охороняються на території Сумської області. Діти познайомилися із особливостями рослинного та тваринного світу НПП, зустрілися із вченим-орнітологом Галущенком Сергієм Володимировичем, який розповів про птахів парку та разом із своїми колегами провів з юннатами практичне заняття в діброві Національного парку, де юні натуралісти вивчали біорозмаїття дубового лісу, ареали розповсюдження лікарських рослин краю, спостерігали за життям лісових мешканців: павуків, різноманітних комах, білок, вивчали види мурах та розповсюдження мурашників. Досліджували водні об’єкти парку та їх флору і фауну, скуштували лісову чорницю. Відвідали вольєри для лісових мешканців, в яких проходять реабілітацію косуля, видра, деякі птахи. Зацікавили дітей і різноманітні ландшафти Сумщини: дубові та соснові ліси, березові гаї, болота та зеленотравні рівнини, долини річок Псел, Сумка, Десна, численні озера, пагорби. DSC_0120 — копия
Суми для учасників експедиції – це мальовничі краєвиди, єдиний у світі пам’ятник цукру-рафінаду, найбільший у світі пам’ятник ручному інструменту (двадцятисемиметровій голці), занесеному до книги рекордів Гіннеса, батьківщина паризанського руху під керівництвом Ковпака, «Спадщанський ліс», Музей шоколаду та шоколадна фабрика «Корона» у місті Тростянці, палац Голіцина та Алея закоханих і ще багато-багато інщого. Але експедиція швидко добігла кінця, залишивши нерозгадані таємниці. Тому юннати Донеччини вирішили приїхати до Сумщини ще не один раз, а поки що продовжити свої дослідження в Інтернеті та вивчати літературні джерела про ті об’єкти Сумської області, які їх зацікавили.

 

https://sites.google.com/site/donoenc/home/podiie-donoenc/sumskimizapovidnimidorogamipodorozuutunnatidoneccini

Більше фото за посиланням https://photos.google.com/share/AF1QipNHU_StBBnVKKWpDQoZSSHxboyaZXzVzMJXBbUqr9woUfJB91yw6afYwsXe_Y0_IA?key=TTRlT1BNT1Ezd0VOZVk3M3Z4RGxnbS1vUTFlVzdR