ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2021-07-14

ТРИВАЄ БУДІВНИЦТВО ЛІСОВОГО НАСІННЄВО-СЕЛЕКЦІЙНОГО ЦЕНТРУ

Фахівці департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації відвідали майданчик будівництва лісового насіннєво-селекційного центру у м. Лиман, на території Лиманського лісництва. Будівництво спрямоване на відтворення лісів, відновлення стійких корінних природних комплексів на заповідних територіях, ліквідацію наслідків антропогенного впливу на лісові насадження і включене до програми «Велике будівництво», ініційованої Президентом України.

Станом на 14.07.2021 змонтовано каркас теплиці, відсипано гравійну основу, підготовлено майданчик дорощування, проводяться роботи із монтажу цеху з висівання насіння, влаштовано дренаж площадки з дорощування сіянців, завершено роботи із огородження території, розпочато роботи із встановлення зовнішнього освітлення і відеокамер. Роботи виконані приблизно на 25%. На зазначеному етапі будівництво проходить відповідно до графіку. У листопаді 2021 року передбачається висаджування у теплицях перших сіянців акліматизованої сосни звичайної – майбутніх велетнів наших лісів.

Будівництво лісового насіннєво-селекційного центру дозволить створити 1200 га стійких насаджень лісів протягом 3 років на теренах Донеччини, збільшити приживлюваність сіянців до 95 % завдяки технології висаджування дерев із закритою кореневою системою. Також ефективна та швидка процедура вирощування сіянців 2 рази на рік дозволить зменшити собівартість відтворення лісів на 40 %. Створені нові лісові насадження полишать екологічний стан регіону та зменшать наслідки антропогенного впливу на навколишнє природне середовище.