ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2017-09-29

У ДЕПАРТАМЕНТІ ВІДБУЛОСЬ ЗАСЛУХОВУВАННЯ РОЗДІЛІВ «ОХОРОНА НАВКОЛИШНЬОГО ПРИРОДНОГО СЕРЕДОВИЩА» МІСТ, РАЙОНІВ ТА ОТГ

З 25 по 29 вересня у департаменті екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації проводилось заслуховування розділів «Охорона навколишнього природного середовища» проектів Програм економічного та соціального розвитку міст, районів та ОТГ Донецької області.

За підсумками розгляду фахівці департаменту виділили основні помилки у підготовці розділів:

— невідповідність деяких заходів Постанові КМУ від 17.09.1996 №1147 «Про затвердження переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів»;

— відсутність розділу по атмосферному повітрю, у тому числі і у населених пунктів, де розміщено великі промислові підприємства;

— заходи поводження з відходами не відповідають Програмі поводження з вiдходами в Донецькiй областi на 2016-2020 роки;

— заходи з озеленення плануються без попереднього проведення інвентаризації зелених насаджень.

Крім того, було відзначено незадовільний стан використання коштів місцевих фондів охорони навколишнього природного середовища та багато у кого відсутність фахівців з питань екології місцевих органів  виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

Також було зауважено, що фахівцям з питань екології ОТГ потрібно набиратися досвіду та підвищувати свій професійний рівень. Департамент зі свого боку готовий надати методичну та консультативну допомогу.

На даний момент ні один з представлених розділів «Охорона навколишнього природного середовища» проектів Програм економічного та соціального розвитку не було затверджено, усі були відправлені на доопрацювання.