ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2015-10-02

У Краматорську обговорили плани адаптації природоохоронного законодавства до права ЄС

Сьогодні, 2 жовтня в Донецькій торгово-промисловій палаті (м. Краматорськ) відбувся семінар «Плани адаптації (апроксимації) екологічного законодавства України до права Європейського Союзу».
В роботі семінару взяли участь заступник голови Донецької облдержадміністрації Владислав Лаврик, заступник директора департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Олександр Лихач, представники Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів, інших державних установ, а також підприємств регіону.
Головну тему заходу розкривали експерти проекту «Додаткова підтримка Міністерства екології та природних ресурсів України у впровадженні Секторальної бюджетної підтримки».
Безперечно, питання, що розглядались на семінарі, надзвичайно важливі для українського суспільства в цілому. Наближення правової системи України до права ЄС необхідно розглядати як значиму складову наших спільних зусиль у напрямку поступової інтеграції України до європейського правового простору.
Особливо це актуальне для нашого природоохоронного законодавства. Деякі нормативні акти приймались більше двадцяти років тому назад та потребують сьогодні перегляду у зв’язку з прийняттям інших нових документів. Низка законодавчих актів вже більше двох років вимагає негайного внесення змін у зв’язку з ліквідацією територіальних органів Мінприроди. Певні документи слід переглянути на предмет децентралізації влади, оскільки видача низки документів здійснюється центральними органами виконавчої влади, що ускладнює процес прийняття подальших управлінських рішень на місцях. Деяких нормативних документів взагалі немає, хоча їх прийняття передбачено Законами України.
Доповіді експертів проекту «Додаткова підтримка Міністерства екології та природних ресурсів України у впровадженні Секторальної бюджетної підтримки ЄС» викликали зацікавленість учасників семінару та жваве обговорення, за результатами якого були отримані відповідні коментарі фахівців.