ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2021-12-01

У КРАМАТОРСЬКУ ПРОХОДИТЬ МІЖРЕГІОНАЛЬНИЙ ЕКОЛОГІЧНИЙ ФОРУМ «ПОВОДЖЕННЯ З ВІДХОДАМИ. ВИКЛИКИ І РІШЕННЯ»

Міжрегіональний екологічний форум «Поводження з відходами. Виклики і рішення» розпочав свою роботу у Краматорську, сьогодні 1 грудня.

Форум організовано Донецькою облдержадміністрацією спільно з Донецькою торгово-промисловою палатою у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції.

У заході взяв участь надзвичайний та уповноважений посол Латвійської Республіки в Україні Ілгварс КЛЯВА.

Форум триватиме два дні. Його метою є розгляд кращих практик у сфері поводження з відходами у громадах Донецької та Луганської областей; обмін досвідом з імплементації сучасних підходів до подолання критичної ситуації у сфері переробки відходів; підвищення рівня обізнаності представників громад та органів місцевого самоврядування.

Вітаючи гостей заходу голова Донецької облдержадміністрації, керівник обласної військово-цивільної адміністрації Павло Кириленко наголосив, що проблема комплексного використання ресурсів, сортування, утилізації та переробки сміття зараз стоїть дуже гостро у всьому світі, а тим паче у таких промислових регіонах, як Донеччина.

«У Донецькій області комплексна робота в цьому напрямку ведеться вже майже двадцять років – з 2002-го. І нинішній стан поводження з відходами не порівняти з тим, що був на початку століття. Але ця робота буде тим ефективнішою, чим більше в ній буде спільних зусиль. І цей Форум – це гарна нагода для всіх зацікавлених сторін розробити спільне бачення подальших дій», — підкреслив Павло Кириленко.

Також очільник області подякував партнерам з Європейського Союзу та Програми розвитку ООН, адже екологічне становище в кожному окремо взятому містечку так чи інакше впливає на екологічне становище всього світу, і вирішувати ці проблеми можна тільки разом.

У перший день робота Форуму відбулась за наступними напрямами:

Секція 1: «Семінар: Організація системи роздільного збирання побутових відходів»;

Секція 2: «Промислові та небезпечні відходи: технології переробки, загрози та виклики»;

Секція 3: «Органічні відходи: енергетичний потенціал та енергетична безпека України».

Учасники заходу мали можливість ознайомитись з роботою обладнання по переробці пластику- екструдера.

На другий день форуму учасники здійснять екскурсійну поїздку на сміттєперевантажувальну станцію у м.Бахмут.

Фото прес-служби Донецької ОДА https://dn.gov.ua/news/golova-doneckoyi-oda-vzyav-uchast-v-mizhregionalnomu-ekologichnomu-forumihttps://dn.gov.ua/news/golova-doneckoyi-oda-vzyav-uchast-v-mizhregionalnomu-ekologichnomu-forumi