ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2016-11-22

У КРАМАТОРСЬКУ ВІДКРИТО РЕКОНСТРУЙОВАНИЙ ВІДДІЛ СОРТУВАННЯ ТВЕРДИХ ПОБУТОВИХ ВІДХОДІВ

DSC01583Сьогодні у Краматорську за участю голови облдержадміністрації Павла Жебрівського відбулося урочисте відкриття реконструйованого відділу сортування твердих побутових відходів КП «Донецький регіональний центр поводження з відходами». Спочатку відбиратиметься скло, папір та пластик, наступного року планується отримати ліцензію на переробку шкідливих відходів. Відділ побудований за французьким проектом, який передбачає, що жодні стоки або шкідливі інгредієнти не будуть потрапляти до навколишнього середовища. Завершальним етапом програми планується побудова низки сміттєпереробних заводів.DSC01549

«Тут буде перероблятися як  частково сортоване, так і несортоване сміття. Одним із завдань влади є дотримання екологічної безпеки, а першочергове – це утилізація. Цьому напрямку ми приділяємо велику увагу. У нас є екологічний фонд, куди надходять фінансові ресурси, цього року надійшло 670 мільйонів, наступного року ми маємо зібрати до 400 мільйонів екологічного податку. Визначено чотири напрямки використання цих коштів – приведення в порядок парків, реконструкція очисних споруд, побутові відходи та моніторинг атмосфери, грунту та води. Загалом це буде п’ятирічна програма, що буде включатиме увесь ланцюг утилізації сміття. Таких сортувальних станцій по підконтрольній Донеччині має бути шість», – розповів  голова облдержадміністрації Павло Жебрівський.

DSC01597Нагадаємо, відділ сортування твердих побутових відходів побудований у 2006 році, з 2010 року він періодично не працював, а у 2014-му після потрапляння снарядів на територію підприємства був повністю зупинений. Обсяг переробки зараз –  50 тонн за зміну та в перспективі буде збільшений до 250 тонн. Цього буде достатньо, щоб повністю переробляти сміття з Краматорська.

https://www.youtube.com/watch?v=Kj4zt8MaSWw&feature=youtu.be

http://dn.gov.ua/u-kramatorsku-vidkryto-rekonstrujovanyj-viddil-sortuvannya-tverdyh-pobutovyh-vidhodiv/

DSC01556 DSC01566

DSC01646 DSC01643 DSC01631 DSC01612