ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2017-07-06

У МАРІУПОЛІ ПРОВОДЯТЬ РЕГУЛЯРНИЙ МОНІТОРИНГ ПОВІТРЯ ТА ВОДИ

Про моніторингові роботи з дослідження атмосферного повітря та води за перші шість місяців 2017 року розповіли директор департаменту екології, енергоменеджменту, охорони праці та цивільної безпеки міської ради Ваагн Мнацаканян та начальник лабораторії Маріупольської гідрометеорологічної обсерваторії Тамара Венцова.

Для проведення постійного моніторингу стану атмосферного повітря працює 5 постів у Кальміуському, Приморському та Лівобережному районах. Проби повітря проводяться й за допомогою пересувної лабораторії «Атмосфера». Її маршрут залежить від напрямку вітру.

«За останніми даними, основні інгредієнти, що перевищують нормативні показники на стаціонарних постах — пил, азот і формальдегід. За результатами роботи «Атмосфери» — сірводород і формальдегід. Одна з причин  — потепління та кліматичні процеси », — зазначила Тамара Венцова.

Також виконують аналіз проб морської та річкової води. За словами начальника лабораторії, в червні спостерігаються перевищення нафтопродуктів, азоту нітриту та азоту аммоніуму.

Ваагн Мнацаканян підкреслив, що для зменшення неочищених стоків в Мариуполі реалізується масштабний проект — будівництво водостічної системи в Кленовій балці: «Після завершення робіт, ті зливові стоки, які поступали з двох районів міста, будуть очищені. Таким чином ми зможемо контролювати надходження деяких елементів у воду, наприклад, азоту аммоніуму».

http://marsovet.org.ua/news/show/id/18792