ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2017-11-15

У СЛОВЯНСЬКУ ОБГОВОРИЛИ ПИТАННЯ РОБОТИ ВОДОГОСПОДАРСЬКОГО КОМПЛЕКСУ БАСЕЙНУ Р. СІВЕРСЬКИЙ ДОНЕЦЬ, ЧАСТКИ ДНІПРА ТА ПРИАЗОВ’Я  У МЕЖАХ ТРЬОХ ОБЛАСТЕЙ

IMG_683415 листопада 2017 року в Сіверсько-Донецькому басейновому управлінні водних ресурсів відбулось засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ і водогосподарських систем басейнів р. Сіверський Донець, р. Дніпро та річок Приазов’я у межах Харківської, Донецької та Луганської областей (на підконтрольній території) на осінньо-зимовий період 2017-2018 років.

Голова Міжвідомчої комісії, начальник Сіверсько-Донецького БУВР Трофанчук С.І. доповів про виконання рішень Міжвідомчої комісії від 08 червня 2017 року щодо забезпечення сталої роботи водогосподарського комплексу басейну р. Сіверський Донець, частки Дніпра та річок Приазов’я в межах Харківської, Донецької та Луганської областей (на підконтрольній території) в літньо-осінню межень 2017 року.IMG_6873

Заступник начальника басейнового управління Білоцерківська Н.О. поінформувала присутніх про результати виконання заходів з управління водними ресурсами в період літньої межені 2017 року і про завдання із забезпечення сталої роботи водогосподарського комплексу басейну р. Сіверський Донець, частки Дніпра та річок Приазов’я на осінньо-зимовий період 2017-2018 рр., для задоволення потреб населення і галузей економіки у водних ресурсах в межах встановлених лімітів та створення вільних об’ємів для безаварійного пропуску осінніх дощових паводків і весняної повені.

На засіданні Міжвідомчої комісії прозвучала інформація Харківського регіонального центру з гідрометеорології щодо прогнозу розвитку гідрометеорологічної та водогосподарської обстановки на осінньо-зимовий період 2017-2018 років в басейнах р. Сіверський Донець, р. Дніпра та річок Приазов’я.

IMG_6837З інформацією про якісний стан поверхневих водних об’єктів басейнів  р. Сіверський Донець, річок Дніпра та Приазов’я за результатами державного моніторингу в межах Харківської, Донецької і Луганської областей ознайомила присутніх начальник басейнової лабораторії моніторингу вод Лоткова О.В.

Начальник відділу техногенно-екологічної безпеки Сіверсько-Донецького БУВР Баюш В.Г. доповів про порядок взаємодії та обміну інформації з територіальними органами управління ДСНС щодо запобігання та оперативного реагування на надзвичайні ситуації, пов’язані з водним фактором.

Про зміни у водному законодавстві в рамках адаптації законодавства України до законодавства ЕС поінформувала присутніх начальник відділу водних об’єктів і моніторингу вод Сидоренко І.В.IMG_6832

В ході засідання Міжвідомчої комісії були розглянуті пропозиції учасників засідання щодо встановлення режимів роботи водосховищ та водогосподарських систем в басейні р. Сіверський Донець, річок Дніпра та Приазов’я у межах Харківської, Донецької і Луганської областей (на підконтрольній території) на осінньо-зимовий період 2017-2018 роки.

Участь у засіданні узяли члени Міжвідомчої комісії, представники від Харківської, Донецької та Луганської областей: обласних департаментів екології та природних ресурсів та департаментів житлово-комунального господарства, Головного управління Держпродспоживслужби; Головного управління ДСНС України; Державної екологічної інспекції; Управління Держрибагентства; Харківського регіонального центру з гідрометеорології; Харківського, Донецького, Луганського управлінь облводресурсів, Управління каналу «Дніпро-Донбас», КП «Компанія «Вода Донбасу», КП «Харківводоканал», КП «Попаснянський районний водоканал», Сіверсько-Донецького БУВР, а також представники підприємств енергетичної галузі – Зміївської ТЕС, Слов’янської ТЕС, Вуглегірської ТЕС, Курахівської ТЕС, ТОВ «Краматорськтеплоенерго» та інших організацій – учасників водогосподарського комплексу басейну р. Сіверський Донець (Державного регіонального геологічного підприємства «Донецькгеологія», ПАТ «Донрибкомбінат», НПП «Гомільшанські ліси», НПП «Святі гори», тощо).