ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2018-09-24

УЧАСНИКИ ПРОГРАМИ «ЕКОЛОГІЧНИМИ СТЕЖКАМИ РІДНОЇ УКРАЇНИ» В ХОДІ ЕКСКУРСІЇ ДО М. ДНІПРО ЗНАЙОМИЛИСЬ З ФЛОРОЮ БОТАНІЧНОГО САДУ ДНІПРОВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ ОЛЕСЯ ГОНЧАРА.

Цей унікальний науковий об’єкт був заснований у далекому 1929 році зусиллями видатного вітчизняного вченого-біолога О. В. Рейнгарда. Про відкриття такого саду катеринославська інтелігенція мріяла ще наприкінці ХIХ сторіччя, оскільки вже тоді, в часи бурхливого розвитку промисловості й розробки корисних копалин в Придніпров’ї, виникали неабиякі екологічні проблеми – забруднювалося повітря, руйнувалися ґрунти, зникали унікальні рослини. Тож, треба було зберегти те, що вціліло. Для цього в центрі краю й був влаштований ботанічний сад.
Згідно з проектом саду, рослини у ньому розташовувалися за географічним принципом: на окремих ділянках висаджувалися екземпляри з одного континенту чи регіону. Був розбитий дендропарк, розширювалася колекція деревних і чагарникових рослин, проводилася робота з мобілізації рослинних ресурсів усього світу.
Сьогодні колекційний фонд ботанічного саду містить кілька тисяч видів, різновидів, форм й сортів рослин. Тут діють чотири лабораторії – дендрології, квітництва, тропічних і субтропічних рослин, плодівництва.
Ботанічний сад працює у чотирьох основних напрямках, а саме – інтродукція магнолій, сперей, хвойних і кизилових рослин.