ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2019-07-10

УКРАЇНСЬКІ КАРПАТИ ВІДКРИВАЮТЬ СВОЮ КРАСУ ДІТЯМ ДОНЕЧЧИНИ

Учасники екскурсійного маршрута «Літні спостереження: карпатські дива» з міста Бахмута, сіл Маяки і Сидорове Слов’янського району, смт Олександрівка і сіл Очеретине, Зелений Брід, Петрівка Друга, Микільське Олександрівського району відкрили для себе красу Українських Карпат – Карпатський національний природний парк.
Територія парку знаходиться в межах надзвичайно цікавої та своєрідної історико-етнографічної області України ‒ Гуцульщини. Цей край пишається своєю культурно-історичною спадщиною, на її території під охорону держави взято багато пам’яток історії та культури. На території парку збереглися дерев’яні церкви XVII-XX століть, збудовані у традиційних формах гуцульської школи. В Гуцульщині розвинуті різні види художніх народних промислів: різьбярство, гончарство, ткацтво, писанкарство. Своєрідність побуту та давніх звичаїв гуцулів, особливості їх мови, одягу, багата пісенна культура привертають увагу туристів. Саме тут можна пізнати культуру, традиції та звичаї гуцулів, почути прекрасні звуки трембіт, з’єднатися з природою та вдихнути на повні груди чисте та цілюще гірське повітря.
Юні екологи відвідали екотуристичний візит-центр Карпатського національного природного парку, вольєрне господарство, пройшлися Стежкою Довбуша.

Яремчанщина – це справжня перлина Українських Карпат та невід’ємна частина гуцульського краю. Мальовничі гірські вершини, цілюще повітря, колорит культури, традицій та звичаїв місцевих мешканців, гуцулів, прекрасні звуки трембіт та традиційні гуцульські страви роблять відпочинок цікавим та неперевершеним, а також спонукають повертатися сюди знову і знову.
Саме з Яремче юні донеччани  розпочали екскурсію по художньо-меморіальному комплексу «Стежка Довбуша». Комплекс, створений у місцях, пов’язаних з іменем ватажка карпатських опришків – Олекси Довбуша. Маршрут починається у заповідному урочищі «Дрибка» Ямнянського ПОНДВ (місто Яремче), неподалік від каменя Довбуша, пролягає поміж скелями і виходить на хребет Горган Запрутський. Стежка проходить по місцях, де в 1738–1745 роках діяли побратими славнозвісного О. Довбуша. У літопис історії українського народу галицьке опришківство увійшло яскравою сторінкою боротьби проти соціального і національного поневолення. Ім’я О. Довбуша стало поряд з відомими іменами героїв українського народу У. Кармелюка, Л. Кобилиці.
Маршрут промаркований. Колір марки: горизонтальні смуги білого кольору, в центрі – зелена смуга. Стежка обладнана малими архітектурними формами.