ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2017-01-17

УВАГА! НАГАДУЄМО ПРО ПОДАННЯ ДЕКЛАРАЦІЙ ПРО ВІДХОДИ за 2016 рік!

Департамент екології та природних ресурсів нагадує, що суб’єкти господарювання у сфері поводження з відходами, діяльність яких призводить виключно до утворення відходів, для яких показник загального утворення відходів становить від 50 до 1000 умовних одиниць, щороку до 20 лютого року, що настає за звітним, (тобто, до 20 лютого 2017 року подаються декларації за 2016 рік) подають декларацію про відходи (далі — декларація) за формою згідно з додатком до постанови Кабінету Міністрів України від 18.02.2016 року № 118 «Про затвердження Порядку подання декларації про відходи та її форми».

Оскільки, на теперішній час, питання подання декларації через центр надання адміністративних послуг законодавчо не врегульовано. Декларації необхідно подавати через електронну систему здійснення дозвільних процедур у сфері поводження з відходами, порядок функціонування якої визначено наказом Мінприроди України від 18.05.2016 № 186.

Подання декларації про відходи через електронну систему значно зменшує кількість часу, яку суб’єкти господарювання затрачували на цю процедуру раніше та дозволяє подати її у будь-якому місці та у зручний час. Це один з перших кроків на шляху до електронного урядування, яке вже протягом декількох наступних років буде запроваджено для більшості дозвільних процедур та адміністративних послуг.

З покроковою інструкцією щодо подачі електронної декларації про відходи можна ознайомитися за посиланням http://e-eco.gov.ua/site/index.

Розпочати роботу необхідно з визначення Пзув (показник загального утворення відходів), який є критерієм подачі декларації про відходи. Для цього необхідно скористатися калькулятором, який знаходиться на головній сторінці сервісу за посиланням http://e-eco.gov.ua/site/index. Якщо розмір Пзув виявився від 50 до 1000, необхідно продовжити роботу натиснувши «Подати декларацію про відходи».

Перед тим, як розпочати процес подачі декларації про відходи необхідно впевнитись, що проведено всі попередні розрахунки для заповнення декларації та отримано ключі для накладання електронного цифрового підпису (далі-ЕЦП). Як отримати ЕЦП можна дізнатися за посиланням http://e-eco.gov.ua/site/index.