ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2016-05-25

В КИЄВІ ВІДБУЛОСЬ ОБГОВОРЕННЯ НОВОЇ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ У СФЕРІ ОХОРОНИ ДОВКІЛЛЯ ТА РАЦІОНАЛЬНОГО ВИКОРИСТАННЯ ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ

image-4e056ea776f9ffbf8f7858f2a29468bc00a8ea3489f04a953582078efc554db6-VСьогодні, 25 травня, заступник директора департаменту – начальник управління з видачі документів дозвільного характеру Яна Дьякова взяла участь у обговоренні на тему «Європейська система управління охороною довкілля», що відбулось у м. Києві. Захід проводився Колегіумом Анни Ярославівни спільно із Міжнародною благодійною організацією «Екологія-Право-Людина».

До участі у консультаціях щодо створення нової системи управління у сфері охорони довкілля та раціонального використання природних ресурсів були запрошені представники Адміністрації Президента України, Верховної Ради України, представники профільних центральних органів виконавчої влади, підприємства, органи місцевого самоврядування, громадськість, експерти та журналісти.image-559624d63448951fd3fa47fe0d151df1db988fdc4d26dcf7736efdeb758de2ce-V

Мета обговорення — виявити позиції зацікавлених сторін щодо нової політики екологічного управління в Україні для попередження виникнення соціальної напруги через такі зміни.

Нова система передбачає чітке розмежування контрольних та наглядових функцій, запровадження функції аудиту та ліквідовує корупційні схеми шляхом посилення контролюючих функцій та відповідальності центральних та регіональних органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, контролю за бюджетними витратами, нагляду та підзвітності.

Нова система державного управління розроблена на основі опрацювання систем державного управління у сфері охорони довкілля Швеції, Франції, Канади, Польщі та Австралії.

Прийняття нової політики екологічного управління дозволить створити систему управління охороною довкілля, раціонального використання та відтворення природних ресурсів, яка створить умови для швидкого сталого економічного розвитку країни, забезпечення здорових умов проживання та збереження довкілля для прийдешніх поколінь.

В ході обговорення розглядалися такі питання

  1. Основні проблеми незадовільного стану довкілля в Україні.
  2. Основні шляхи вирішення проблеми: кращі практики.
  3. Необхідні законодавчі зміни. Перелік актів, які слід прийняти, скасувати, змінити
  4. Презентація нової системи екологічного управління. Новостворені, скасовані та реорганізовані органи.
  5. Необхідні бюджетні зміни.
  6. Де і як отримати достатню кількість професійних кадрів для реалізації нової політики.