ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2016-02-24

В Краматорську відбулось чергове засідання робочої групи з питань моніторингу довкілля.

2324 лютого заступник голови облдержадміністрації Владислав Лаврик провів чергове засідання робочої групи з питань моніторингу довкілля.

Члени робочої групи, до якої, нагадаємо, увійшли керівники та фахівці профільних департаментів облдержадміністрації, керівники державних установ та територіальних управлінь, до компетенції яких входить охорона, інспектування та впорядкування екологічної  галузі в регіоні, розглянули заходи, запропоновані суб’єктами моніторингу довкілля Донецької області та перелік обладнання, яке використовується для моніторингу довкілля.

За підсумками розгляду, з урахуванням запропонованих заходів та відповідно до вимог Постанови КМУ від 17.09.1996 року № 1147 «Про затвердження переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів», було вирішено обробити, деталізувати перелік обладнання, яке використовується для моніторингу довкілля, надати орієнтовану вартість обладнання, а також обґрунтувати доцільність придбання та використання цього обладнання.

Суб’єктам моніторингу довкілля Донецької області доручено надати до департаменту екології та природних ресурсів схеми (картографічне закріплення) розташування місць проведення моніторингу та установки обладнання з вказанням точок спостереження, та відбору проб, а Донецькому регіональному центру з гідрометеорології надати карту з вказанням метеорологічних постів спостереження. Крім того, вказаним суб’єктам до 1 березня необхідно надати пропозиції про співфінансування заходів організації регіональної системи моніторингу довкілля області.

Надання повної розширеної інформації про придбання необхідного обладнання для розширення проведення моніторингу та відповідного аналізу стану лісів Донецької області, в тому числі для отримання максимально повної інформації про поточні зміни лісових насаджень доручено Донецькому обласному управлінню лісового та мисливського господарства. Цій же установі належить підготувати пропозиції про придбання більш сучасних квадрокоптерів (безпілотників) з навісним спеціальним обладнанням та графік їх використання.

Департаменту екології та природних ресурсів доручено в найкоротший термін провести додаткову нараду із суб’єктами моніторингу, зокрема, Сіверсько- Донецьким басейновим управлінням водних ресурсів, Головним управлінням Держсанепідслужби у Донецькій області, Донецьким регіональним центром з гідрометеорології, Державною екологічною інспекцією у Донецькій області для обговорення питань щодо доцільності придбання обладнання для проведення моніторингу довкілля.