ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2016-11-11

В НПП «СВЯТІ ГОРИ» ОБГОВОРЕНІ ПИТАННЯ РЕГУЛЮВАННЯ ЧИСЕЛЬНОСТІ ХИЖИХ ТА ШКІДЛИВИХ ТВАРИН

Питання регулювання чисельності хижих та шкідливих тварин були розглянуті та обговорені на розширеному засіданні Бюро науково-технічної ради НПП «Святі Гори», в якому прийняли участь представники НПП «Святі Гори» — члени Бюро та члени НТР – представник департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації, керівники Донецького обласного управління лісового та мисливського господарства, Слов’янського та Краснолиманського держаних підприємств лісового господарства.

В межах території НПП «Святі Гори» розташовані мисливські угіддя Слов’янського та Краснолиманського держаних підприємств лісового господарства та НПП «Святі Гори». Відповідно до матеріалів обліків тварин на території парку значно зросла чисельність лисиці (до 5-6 голів на 1 тис.га угідь), зросла кількість бродячих собак, особливо поблизу населених пунктів. Тому, обговоривши дане питання, користувачам мисливських угідь запропоновано підготувати відповідні матеріали для отримання дозволів на проведення заходів з регулювання чисельності хижих та шкідливих тварин.

Крім того, на засіданні було обговорено питання щодо можливості проведення діагностичних відстрілів кабана, оскільки на території сусідньої  Харківської області вже зафіксовані випадки та здійснюються заходи щодо ліквідації африканської чуми свиней. Представником департаменту екології та природних ресурсів зазначено, що користувачам мисливських угідь у межах території НПП «Святі Гори», з часу законодавчого встановлення заборони на здійснення мисливства у межах територій національних природних парків України, ліміти використання мисливських тварин не затверджуються, не зважаючи на вже значне перевищення фактичної чисельності кабана відносно оптимальної. Тому, в такій ситуації видача дозволу на проведення діагностичного відстрілу кабана у межах території НПП «Святі Гори», фактично, не можлива. А для вирішення питання про регулювання чисельності кабана адміністрації НПП «Святі Гори» рекомендовано звернутися до Мінприроди України.