ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2016-11-16

В СЛОВ’ЯНСЬКУ ПРОЙШЛО ЗАСІДАННЯ МІЖВІДОМЧОЇ КОМІСІЇ ПО УЗГОДЖЕННЮ РЕЖИМІВ РОБОТИ ВОДОСХОВИЩ

CAM0156615.11.2016 в Сіверсько-Донецькому басейновому управлінні водних ресурсів (м.Слов’янськ) відбулось чергове засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ і водогосподарських систем басейнів річок Сіверського Донця, Дніпра та Приазов’я на осінньо-зимовий період 2016-2017 років, в якому взяли участь представники підприємств та  установ Донецької, Харківської та Луганської областей, діяльність яких пов’язана з експлуатацією водосховищ.

Основним питанням порядку денного, серед інших, було обговорення водогосподарської обстановки на водних об’єктах в басейнах рік Сіверський Донець, Дніпро та річок Приазов’я на кінець літнє-осінньої межені 2016 року, встановлення оптимальних режимів роботи водосховищ і водогосподарських систем та заходів по управлінню водними ресурсами в басейнах зазначених річок на осінньо-зимовий період 2016-2017 років. Зазначено, що водність водних об’єктів в поточному році на 40-50% вище, ніж у той же період минулого року. На найближчий час сучасні погодні умови сприятимуть малозмінному гідрологічному режиму річок. Формування водності річок басейнів р.Сіверський Донець та Приазов’я у другій половині листопада-грудні 2016 року буде відбуватись на фоні достатньої водності попереднього періоду.

Складна ситуація складається на окремих водосховищах КП «Вода Донбасу», частина водних об’єктів якого розташована на території Донецької області, яка не контролюється українською владою. Особливо це стосується Карлівського водосховища, доступ до гідротехнічних споруд якого фактично відсутній внаслідок проведення навколо нього бойових дій.

Учасники засідання розглянули та обговорили проект рішення, а також, зазначили необхідність і в подальшому здійснювати оперативний обмін інформацією для безперебійного та безаварійного забезпечення східних областей України водними ресурсами.