ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2019-08-28

В УКРАЇНІ ЗА ТРИ РОКИ УХВАЛЕНО 20 ЄВРОПЕЙСЬКИХ ЗАКОНІВ

Протягом останніх трьох років парламент ухвалив близько 20 законів на виконання Угоди про асоціацію з ЄС та наближення національного екологічного законодавства до норм ЄС. Про це міністр екології Остап Семерак розповів в ексклюзивному інтерв`ю інформаційному агентству «Главком».

«Треба розуміти, що Угоду про асоціацію не можна виконати за місяць, чи за рік. План розписаний на кілька років. Серед основних завдань – імплементація європейських стандартів в українське законодавство, зокрема, це стосується екологічної політики. Мені вдалася провести через парламент близько 20 таких законопроектів», — сказав Остап Семерак.

Зокрема, за цей період було ухвалено закони «Про оцінку впливу на довкілля, «Про стратегічну екологічну оцінку», а також розроблено законопроекти, які стосуються сфери управління відходами.

«Станом на травень 2016 року в Україні не було жодного стратегічного документа по управлінню твердими побутовими відходами і відходами в принципі. Навіть чинне на той час законодавство було прийняте для годиться. У 2012 році був ухвалений закон «Про відходи», який забороняв з 2018 року муніципалітетам захоронювати неперероблені побутові відходи. За перехідний період майже в шість років ніхто не підготувався, і нині майже ніхто не виконує цих умов’, — пояснив Остап Семерак.

Серед причин, чому не запрацював закон «Про відходи», ухвалений у 2012 році, міністр назвав незадовільну роботу екоінспекції, яка не могла проконтролювати його виконання. Остап Семерак вважає також, що протягом останніх трьох років вдалося «витягнути» екологічні проблеми із задвірок якщо не в пріоритети, то хоча б на поверхню урядових проблем.

«За цей час екологічна політика стала одним з чотирьох напрямків, прогрес яких відзначено у звіті Європейського Союзу, хоча коли я прийшов до Мінприроди, то рівень виконання Угоди про асоціацію з ЄС в екологічній частині дорівнював нулю‘, — резюмував Міністр екології.

https://menr.gov.ua/news/33557.html