ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2016-11-23

ВІДБУЛОСЬ ПЛЕНАРНЕ ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ ОСВІТНЬО-ВИХОВНОГО ЗАХОДУ «ЕКОЛОГІЧНИМИ СТЕЖКАМИ РІДНОЇ УКРАЇНИ»

DSC0165523 листопада 2016 року у Святогірську відбулось пленарне засідання обласної конференції за результатами освітньо-виховного заходу «Екологічними стежками рідної України». Конференція проводиться Донецьким обласним центром туризму та краєзнавства учнівської молоді та Донецьким обласним еколого-натуралістичним центром під егідою департаменту екології та природних ресурсів і департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації за кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища.DSC01691

Юних учасників заходу привітав директор департаменту екології та природних ресурсів Сергій Натрус. Він зазначив, що екологічна освіта – одно з пріоритетних напрямів діяльності  департаменту , адже молоде покоління вже сьогодні всебічно повинно долучитися до процесу охорони довкілля, бо саме від їх обізнаності, екологічної освіченості та почуття відповідальності залежить яким буде майбутнє і нашого регіону, і всієї країни.

DSC01687Серед  позитивних аспектів цього заходу Сергій Петрович відзначив те, що було створено платформу для конструктивного міжрегіонального спілкування молодих людей з різних куточків України, які почувають себе відповідальним за стан довкілля та мають намір знайти шляхи вирішення локальних і глобальних екологічних проблем.

Він виразив упевненість, що реалізація таких проектів є запорукою підвищення екологічної свідомості молоді, патріотизму, любові до рідної землі, об’єднанню зусиль заради екологічно безпечного майбутнього. «Голова Донецької облдержадміністрації Павло Іванович Жебрівський підтримує ініціативи у цьому напрямку, і наступного року можна чекати не тільки продовження проекту, але й того, що буде виділено більше коштів на його реалізацію, охоплено набагато більше дітей та регіонів України», — підкреслив Сергій Натрус.DSC01715

У своєму вітанні директор департаменту освіти і науки Надія Оксенчук виразила сподівання, що ті роботи та дослідження, які діти представили на конференції, стануть справжнім внеском в розвиток науки, принесуть користь суспільству та надихнуть юних дослідників на нові досягнення.

В ході конференції перед гуртовцями виступили представники НПП «Святі гори» та «Меотида», РЛП «Краматорський» та «Клебан-Бик». Кожен з них із захопленням розповів про свій парк, про унікальність флори, фауни та ландшафту, запросив дітей до цих чарівних куточків Донечини.

DSC01750Найзмістовнішим моментом засідання стали виступи дітей – учасників подорожей по Західній Україні. Вони не тільки поділилися своїми враженнями, а й представили результати своїх досліджень, тематика яких стосувалася екології, етнографії, краєзнавства.

Всі дитячі роботи організатори об’єднали у спеціальному альманахі «ЕКОЛОГІЧНИМИ СТЕЖКАМИ РІДНОЇ УКРАЇНИ — ОЧИМА МОЛОДІ».

Крім пленарного засідання програма конференції включає також роботу дітей по тематичним секціям «Фауна національних природних парків України», «Навколишнє природне середовище та рослинність національних природних парків України», «Етно-культурні регіональні особливості України», «Екотуризм: його можливості та ресурси», різні конкурси та  екскурсію до Національного природного парку «Святі гори».

DSC01756 DSC01762 DSC01745 DSC01743 DSC01742 DSC01739 DSC01738 DSC01737 DSC01736 DSC01721 DSC01713 DSC01708 DSC01705 DSC01702 DSC01696

Для довідки:

Освітньо-виховний захід «Екологічними стежками рідної України» проходить під егідою департаменту і департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації за кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища.

Метою цього заходу є пропаганда охорони навколишнього середовища, розвиток в учнівської та студентської молоді екологічної свідомості, патріотизму, любові до рідного краю, поваги до народних звичаїв, традицій і культурних цінностей, формування сучасного світогляду з питань збереження природи, залучення суспільства та громадськості до планування та реалізації заходів щодо збереження природних та краєзнавчих багатств країни.

В ході проведення заходу в еколого-краєзнавчу експедицію до Національних природних парків України, які розташовані на території Львівської, Івано-Франківської та Волинської областей, з 21 по 28 жовтня 2016 року вирушили вихованці Донецького обласного центру туризму та краєзнавства учнівської молоді. А з 22 по 31 жовтня 2016 року вихованці Донецького обласного еколого-натуралістичного центру гостили у своїх колег на Закарпатті. Юні любителі природи відвідали значні пам’ятки природи, історії та культури цих регіонів, провели природознавчі дослідження, поспілкувалися з ровесниками-однодумцями, поділилися досвідом. Всього  у заході взяли участь більше 160 осіб.

Підсумком проекту стала обласна конференція у Святогірську.