ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2017-11-20

ВІДБУВСЯ ФІНАЛЬНИЙ ЕТАП РЕГІОНАЛЬНОГО КОНКУРСУ «КОВИЛОВИЙ СТЕП»

IMG_117418 листопада 2017 року Донецьким обласним еколого-натуралістичним центром був проведений фінальний етап регіонального конкурсу «Ковиловий степ» на базі Краматорської ЗОШ І-ІІІ ст. №25.

За традицією на науково-практичній конференції підводяться підсумки регіонального конкурсу «Ковиловий степ», метою якого є активізація участі учнівської молоді в регіональних природоохоронних заходах з охорони та збереження степових біоценозів, формування у підростаючого покоління дбайливого ставлення до довкілля, підготовки їх до професійного самовизначенняIMG_7172

Юні дослідники вже зараз намагаються зробити свій внесок в екологічне здоров’я степів рідної країни та виконують завдання: шукають та збирають інформацію про стан ділянок розповсюдження ковили та рідкісних і зникаючих видів рослин; визначають та описують склад ділянок, біоморфологічну характеристику фітокомпонентів; демонструють різноманітність і багатства степів регіону складають наочні матеріали; проводять заходи з охорони та збереження унікальних степових цілинних ділянок.

Серед почесних гостей конференції були представники департаментів Донецької облдержадміністрації, Донбаського державного педагогічного університету, РЛП «Клебан–Бик» та «Краматорський, Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів, Донецького відділення Всеукраїнської екологічної ліги.

Цьогоріч в конкурсі взяли участь 87 юних охоронців природи з міст Краматорська, Костянтинівки, Добропілля, Дружківки, Покровська, Часів Яру, Мирнограду, Торецька, Бахмуту, Слов’янська, Білозерська, Лиману, також районів Костянтинівський, Покровський, Лиманський, Добропільський, Великоновосілківський, Волноваський, Нікольський, Мар’їнський. Юні дослідники з інших степових регіонів України: Запорізької, Миколаївської, Херсонської областей брали участь дистанційно.

Фахівець департаменту екології та природних ресурсів Зуяков Андрій висловив велику вдячність молодим природоохоронцям за значний внесок в розвиток екомережі, створенні нових об’єктів ПЗФ та колосальну еколого-виховну роботу.

Фіналісти конкурсу отримали в подарунок атлас-довідник «50 рідкісних рослин Донеччини», грамоти ДОН, а від департаменту екології та природних ресурсів – цікаві буклети «Тематична пам’ятка відвідувачам природно-заповідних територій».