ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2017-03-03

ВІКТОР АНТОНЕНКО: 40 РОКІВ У КЕРМА СІВЕРСЬКО-ДОНЕЦЬКОГО БАСЕЙНОВОГО УПРАВЛІННЯ ВОДНИХ РЕСУРСІВ.

IMG_00561 березня 2017 року в Сіверсько-Донецькому БУВР відбулись урочисті збори членів колективу басейнового управління на честь 40-річчя професійної діяльності Віктора Єгоровича Антоненка в системі Держводагентства України в якості керівника.

Привітати ювіляра з визначною подією зібрались численні колеги і друзі, а також почесні гості – керівники органів державної влади та місцевого самоврядування, представники освіти, науки і культури, засобів масової інформації.

Вітання для Віктора Антоненка від голови Донецької облдержадміністрації та колективу департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації озвучив заступник директора департаменту Олександр Лихач з побажаннями нових професійних звершень у важливій справі збереження та відродження водних ресурсів басейну Сіверського Дінця – головної водної артерії сходу України.

Для довідки:

Віктор Єгорович Антоненко – досвідчений спеціаліст в галузі водного господарства, вмілий і вимогливий керівник та організатор.IMG_0171

Загальний стаж роботи В.Є.Антоненка складає понад 56 років, з них 40 років – у галузі водного господарства України на керівних посадах Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів.

Під вмілим керівництвом В.Є.Антоненка, а відтепер – його послідовника в.о начальника управління С.І.Трофанчука, Сіверсько-Донецьке басейнове управління водних ресурсів забезпечує державне управління водними ресурсами басейну Сіверського Дінця за басейновим принципом, ведення державного обліку використання вод, державного водного кадастру, державного моніторингу поверхневих вод з метою задоволення потреб населення та галузей національної економіки Харківської, Донецької і Луганської областей у водних ресурсах в необхідній кількості та відповідної якості.

IMG_0153Зоною діяльності Сіверсько-Донецького БУВР є території басейнів  Сіверського Дінця, річок Дніпра та Приазов’я в межах Харківської, Донецької і Луганської областей – регіону з високою щільністю населення та високим рівнем розвитку промисловості в умовах дефіциту водних ресурсів, який компенсується за рахунок міжбасейнового перекидання стоку Дніпра в басейн Сіверського Дінця та стоку Сіверського Дінця в басейн річок Приазов’я для забезпечення питних потреб населення м. Харків та міст Харківської області, а також міст Донецької області, включаючи м. Маріуполь.

Розподіл водних ресурсів з урахуванням потреб всіх учасників водогосподарського комплексу в зоні діяльності Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів здійснюється колегіально шляхом прийняття узгоджених рішень на засіданнях Міжвідомчої комісії по встановленню режимів роботи основних водогосподарських систем, яка діє понад 20 років під головуванням В.Є.Антоненка.

В період 2014-2015 років, незважаючи на складну соціально-політичну обстановку в зоні діяльності басейнового управління, в умовах надзвичайно низької водності, пошкоджень інфраструктури водогосподарського комплексу в ході бойових дій, зупинки каналу Сіверський Донець-Донбас та магістральних водогонів, в тому числі Південно-Донбаського, завдяки особистим зусиллям   Віктора Єгоровича Антоненка та його високому професійному та адміністративному  авторитету, було забезпечено чітку координацію дій всіх учасників водогосподарського комплексу та вжито своєчасні управлінські рішення щодо залучення додаткових ресурсів води з резервних водосховищ і збільшення водовіддачі великих водосховищ з території Харківської області.

Завдяки вмілому керівництву Віктора Єгоровича Антоненка, з його активною громадянською позицією та вагомим професійним авторитетом, Сіверсько-Донецьким басейновим управлінням впевнено реалізується басейновий принцип управління водними ресурсами, що стало головною справою і сенсом його життя. За особистої участі В.Є. Антоненка у 2007 році в басейні р. Сіверський Донець було створено Басейнову раду – як дорадчий орган, який забезпечує необхідний рівень узгодженості дій на водних об’єктах зони діяльності в межах Харківської, Донецької і Луганської областей, в рамках діяльності якої запроваджено щорічне відзначення Дня Сіверського Дінця, проведення конкурсів дитячо-юнацької творчості, відновлення джерел та інших екологічних заходів і публічних акцій.

Під керівництвом В.Є. Антоненка здійснюється активна співпраця з органами місцевого самоврядування щодо залучення коштів місцевих бюджетів на виконання заходів з  раціонального використання та охорони вод, відновлення водних ресурсів басейну Сіверського Дінця, як основного джерела  водопостачання населення та галузей економіки регіону.

Віктора Єгоровича вирізняють гаряча любов до рідного краю та дбайливе ставлення до його природних ресурсів, поміркований підхід до формування й збереження колективу і його традицій, пошуки  нових шляхів привернення уваги громадськості до стану водних ресурсів і поширення знань про головну водну артерію сходу України – річку Сіверський Донець. За ініціативи В.Є.Антоненка ведеться значна громадська робота з питань екологічно-патріотичного виховання дітей та молоді.

За високий професіоналізм, порядність, людяність і доброзичливість Віктор Єгорович Антоненко має заслужений авторитет серед українських та закордонних колег-водників, представників органів влади і місцевого самоврядування, керівників підприємств-водокористувачів та організацій, що формують водогосподарський комплекс басейну річки Сіверський Донець.

Багаторічна сумлінна праця В.Є.Антоненка відзначена орденом «За заслуги» ІІІ ступеня (2016), Почесними грамотами Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, Міністерства екології та природних ресурсів України, Державного агентства водних ресурсів України, почесним званням «Заслужений працівник сільського господарства України», нагрудним знаком «Почесний працівник Держводгоспу України», іменним годинником Голови Держводагентства України, Почесними грамотами Донецької, Харківської та Луганської обласних державних адміністрацій, Донецької обласної ради, Слов’янської міської ради, Слов’янської районної ради та райдержадміністрації, а також численними грамотами і подяками від підприємств та організацій, що формують водогосподарський комплекс басейну Сіверського Дінця.