ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2020-02-13

ВІТАЄМО НАЦІОНАЛЬНИЙ ПРИРОДНИЙ ПАРК «СВЯТІ ГОРИ»!

13 лютого відзначає 23-ю річницю від створення НПП «Святі гори»!
Національний Природний Парк «Святі Гори» розташований у степовій зоні, в долині річки Сіверський Дінець, парк має геологічний фундамент із білої крейди та крейдоподібного мергелю. Ландшафтне різноманіття території парку представляють лісова хвиляста височина з чорноземами, порізана балками, ярами, із заплавно-терасовим комплексом річки та її приток із лучними та лучно-болотними ґрунтами. Найбільше ботаніко-географічне значення мають крейдяні соснові бори, дубові ліси з грабом та кленом татарським, луки і трав’яні болота, що трапляються фрагментарно, у яких формуються дуже цінні комплекси лісової рослинності і водно-болотних угідь — осередки масового гніздування птахів і водні угруповання сальвінії плаваючої.
🌾🌿🌱 Унікальність території визначається наявністю своєрідних і неповторних природних комплексів. Передусім це скелі над річкою Сіверський Донець. Вони велично піднімаються над рікою і височать на 100–120 м. Крейдяні бори, а з лівого боку ріки, навпроти круч, — трьохсотлітня заплавна діброва насіннєвого походження. Серед цікавих природних об’єктів національного парку слід назвати урочище «Маяцька дача», яке репрезентує особливу сторінку в історії степового лісознавства й охорони природи. Тут на площі близько 5000 га сформувалися унікальні діброви, а в балці «Макатиха» цього урочища деякі лісові ділянки справляють враження первісного лісу.

Бажаємо цьому чарівному куточку природи Донеччини квітнути та розвиватися. А працівникам парку бажаємо миру, щастя та подальших успіхів у благородній  справі.

 Цікаве поряд
Свято-Успенська Святогірська Лавра, Донецька область, м. Святогірськ
+380664833007 +380981233180
svlavra@ukr.net
📞 Контакти:
Донецька область, м. Святогірськ, вул. Курортна, 4.
+380626255733
http://npp-svyatygory.com.ua