ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2015-10-12

Возгоряння в регіональному ландшафтному парку «Краматорський». Підпал чи недбалість?

11 жовтня 2015 року на території об’єкту природно-заповідного фонду – регіонального ландшафтного парку «Краматорський», на ділянці №1 «Біленьке», яка розташована у північній частині міста біля меж однойменного селища, відбулося загоряння сухої рослинності (трав’янистого покриву степової ділянки).
Факт загоряння був виявлений закріпленим за цією ділянкою дільничним інспектором з охорони природно-заповідного фонду РЛП «Краматорський» Григор’євим М.Є. о 12.30, який одразу почав вживання заходів для локалізації пожежі. В найкоротший час на місце аварійної ситуації прибув начальник відділу служби державної охорони природно-заповідного фонду РЛП «Краматорський» Гетьманенко А.М.
О 13.00 на місце події прибула спецмашина з групою Краматорського міського відділу головного управління МНС України в Донецькій області.
Сумісними зусиллями співробітників СДО РЛП «Краматорський» та МНС пожежа була локалізована та погашена. Усього постраждало близько 9 га трав’янистого рослинного покриву.

Хвойні насадження сосни, розташовані у безпосередній близькості до місця загоряння, завдяки своєчасним діям з локалізації вогню, на щастя, не постраждали. Є попередні припущення, що пожежа виникла у результаті підпалу. Відносно даного факту групою МВС сумісно з інспектором МНС були оформлені відповідні документи.
Співробітниками СДО РЛП «Краматорський» також складено відповідний акт щодо цих подій. Вказаний акт та відповідні супровідні документи підготовлено до передачі Краматорському міському відділу міліції. Також про факт пожежі сповіщено Державну екологічну інспекцію у Донецькій області.

12027319_186812291651785_4283123531831993478_o