ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2017-03-21

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЛІСІВ

2016-03-17_115955-710x43421 березня в усьому світі відзначається Міжнародний день лісів, або Всесвітній день захисту лісів. Був заснований в 1971 році під час загальних зборів Європейської конфедерації сільського господарства, метою яких було обговорення важливості вміння цінувати, зберігати і примножувати лісовий покрив на планеті.

Основним завданням Міжнародного дня лісу є привернення уваги жителів планети до проблеми збереження лісів, інформування про значимість лісових екосистем, їх дійсного стані, основні заходи їх захисту та відновлення.

Всесвітній день лісівництва святкується у день весняного рівнодення, що за традицією вважається першим днем весни і символом нового життя та нових починань. Даний період є сприятливим для посадки та росту дерев.

Ліси України сформовані понад ЗО видами деревних порід, серед яких домінують сосна (Pinus silvestris), дуб (Quercus robur), бук (Fagus silvatica), ялина (Рісеа abies), береза (Betula pendula), вільха (Alnus glutinosa), ясен (Fraxinus excelsior), граб (Carpinus betulus), ялиця (Abies alba). Хвойні насадження займають 42 % загальної площі, зокрема сосна — 33 %. Твердолистяні насадження становлять 43 %, зокрема дуб і бук — 32 %.
Україна, незважаючи на невелику лісистість території, за площею та запасами лісу є європейською лісовою державою. За площею лісів Україна посідає восьме місце в Європі.

Так, в Україні лісовий фонд становить 10,8 млн. га., це 15,7 відсотків території країни, але не варто забувати, що значна площа лісів зростає у зоні радіоактивного забруднення, а тому виходить, що не такий вже й великий запас наших «зелених легенів» і він потребує невідкладного захисту.