ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2020-09-03

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ПРИБИРАННЯ

Всесвітній день прибирання (ВДП)- глобальна програма соціальних дій, спрямована на боротьбу з проблемою твердих відходів, включаючи також морське сміття. Заходи з очищення довкілля проводяться майже в кожній країні.

Перший ВДП відбувся 15 вересня 2018 року, його метою було залучення 5% світового населення (або приблизно 380 мільйонів людей) до боротьби зі сміттям, яке заполонило планету. Незважаючи на те, що не було досягнуто мети, ВДП18 безпосередньо мобілізував 17,5 мільйонів людей у всьому світі.

Акція по прибиранню проводиться протягом 24 годин, як правило, в середині вересня. Існують численні організації, які сприяють та проводять заходи Всесвітнього дня прибирання в усьому світі. ВДП є безпартійним, аполітичним і не пов’язаним з жодною національною чи глобальною політичною партією чи дискретною ідеологією.

Один з найбільших організаторів глобальних заходів з очищення — Let’s Do It! World (посилання на сайт https://www.letsdoitworld.org/) — організація, заснована в Естонії, яка успішно залучила понад 50 000 добровольців для одноденного проведення заходів по прибиранню в країні, що привело до виведення 10 000 тон незаконних відходів з навколишнього природного середовища. Естонська акція під назвою «Зробімо!» стала глобальною моделлю, поширившись згодом у всьому світі. Let’s Do It, Ukraine! – це частина міжнародного проєкту Let’s Do It! World. В цьому році акція по прибиранню стартує 19 вересня о 10.00.

Департамент пропонує всім небайдужим долучитися до Всесвітнього дня прибирання, привести до ладу зелені зони та місця громадського відпочинку, прибрати сміття навколо вашого будинку, дотримуючись правил безпеки в умовах карантинного періоду.