Майже половина території національного природного парку «Меотида», що на Донеччині, нині перебуває на тимчасово окупованій території разом з усією технікою і більшістю працівників. Ті, хто залишився на вільній частині України, розповідають: попри бої на сході, популяція місцевої фауни в парку продовжує зростати, а науковці навіть знаходять раніше незафіксовані тут види тварин.

Дорослі птахи намагаються відігнати людей від гнізда. За три роки тварини відвикли від пильної уваги. З початком бойових дій на сході вхід на одну з частин Національного природного парку «Меотида» перекрила прикордонна застава. Військовослужбовці затримують не лише порушників кордону, а й браконьєрів.

Вперше за багато років на Білосарайській Косі помітили рожевого пелікана й орлана-білохвоста. Працівники «Меотиди» розповідають: останнім часом вдалося зробити кілька наукових відкриттів. І це при тому, що війна розділила надвоє парк, який до російської агресії займав на Донеччині територію 20 тисяч гектарів.

На тимчасово окупованій території залишилися не лише червонокнижні тварини й рослини, а й уся техніка. Директор парку згадує – вивозили все, що могли. Прапор із символом «Меотиди» – одна з реліквій, які вдалося врятувати.

«Особисто на себе вивозили, загорнувшись, тому що їхати треба було через блокпости – це Новоазовський район. Якби помітили, що ми перевозимо, звідти би не виїхали», – каже директор Нацпарку Надія Долгова.

Більшість співробітників «Меотиди» продовжили роботу на окупованій території. Серед нинішніх працівників – чимало переселенців.

Перші півроку після переїзду на мирну територію співробітники «Меотиди» зарплатню взагалі не отримували через підозри у сепаратизмі. Транспорту немає і досі – на польові дослідження ходять пішки. Саме тому в науковому відділі більше вакансій, аніж працівників.

У Мінекології фінансують лише заробітну плату, а в «Меотиді» мріють відкрити заповідну зону для туристів щоб заробляти самим, а не сподіватися на дотації від держави.

«Це єдиний свого роду такий парк, який поєднує у собі такі ділянки – і степові, й акваторію Азовського моря», – розповідає Долгова.

То як виглядає природний парк, розділений війною надвоє – дивіться у сюжеті «5 каналу»:

http://

Анастасія Старостенко, Олег Корінний, Донецька область, «5 канал»

https://www.5.ua/suspilstvo/donbas-ne-tilky-pro-viinu-iak-ahresiia-rf-rozdlyla-unikalnyi-park-meotyda-nadvoie-152389.html