ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2018-09-17

ЮНІ ДОНЕЧЧАНИ МАНДРУВАЛИ ЕКОЛОГІЧНИМИ СТЕЖКАМИ НПП «ДВОРІЧАНСЬКИЙ»

У 135 км від Харкова на північному сході області є неймовірно красиве місце – Національний природний парк «Дворічанський».

Учасники програми «Екологічними стежками рідної України» познайомились з мальовничою Дворічанщиною.

Дворічанщина – одне із самих мальовничих місць Харківської області. Незабутнє враження справляють крейдяні та вкриті степом схили Оскола. Особове місце у національному парку «Дворічанський» займає р. Оскіл, з її величезним рекреаційним потенціалом. Своєю чистою прохолодою водою та швидкою течією Оскіл завдячує крейдяним породам берегів.
Для допитливих та тих, хто хоче дізнатися про парк, його флору та фауну більш детально, існують спеціально розроблені екостежки — «Крейдяна стежка» та «Урочище Заломне». «Крейдяна стежка» (5,2 км довжиною) йде поміж крейдяних відслонень та річкою Оскіл. Тому відвідувачі мають змогу ознайомитись одразу із крейдяними та із річковими біогеоценозами. Не треба забувати й про фантастичне поєднання білосніжних гір, смарагдових степів та синіх вод Осколу. «Урочище Заломне» (2,89 км довжиною) дає змогу познайомитись із лісовими та степовими біогеоценозами. Стежка проходить по старій просіці, але природа зберегла свій дикий вигляд. Ця тропа буде особливо цікава для тих, хто захоплюється грибами, адже тут зустрічається багато різних видів. Також відвідувачі можуть спробувати кришталево чистої води з лісового струмка та насолодитись співом лісових птахів.