ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2017-08-23

ЗАХОДИ ЕКОЛОГІЧНОГО НАПРЯМКУ В БАХМУТСЬКОМУ РАЙОНІ

Під час літніх канікул учні шкіл  м. Бахмуту та Артемівського району здійснили туристичні поїздки в рамках реалізації природоохоронного заходу «Екологічними стежками рідної України».

Для активних учасників МАН, призерів та переможців різноманітних природоохоронних обласних конкурсів, юних дослідників і знавців рідного краю винагородою стала цікава подорож «Екологічними стежками рідної України» до національних природничих парків Закарпаття «Синевир» та «Ужанський», яку організували Департамент освіти і науки Донецької облдержадміністрації та обласний еколого-натуралістичний центр.

16 учасників 6-10 класів під керівництвом Морозової Р.С., заступника директора Часовоярської ЗОШ № 15, знайомилися з природою нашої Батьківщини, знаходили шляхи покращення екологічної ситуації в країні.

Учасники відвідали з екскурсією Київський ботанічний сад ім.Фоміна, Зоологічний музей Київського національного університету ім. Шевченка, знайомились з містом Мукачево, перлиною Карпат — озером Синевир, Музей етнографії села Лубня, Ботанічний Сад Ужанського національного університету м. Ужгороду.

Також відвідали Карпатський біосферний заповідник, де розпочалася практична робота учнів : вивчалися  лікарські рослини Закарпаття, представники флори Червоної книги України та проводилася  оцінка забрудненості атмосферного повітря за допомогою лишайників.    Відвідали реабілітаційний центр бурого ведмедя.

Учасники експедиції ходили у похід (12 км) на гору Чорні млаки, поблизу якої 150 років тому впав метеорит Княгиня. На місці уламку метеориту діти ознайомилися зі станом  рельєфу та ґрунтів, виміряли радіаційний фон місцевості.

На маршруті від мінерального джерела села Ужок до місця сходження Закарпатської та Львівської областей з Польщею зустрілися з унікальним поселенням бобрів.

DSCN7768 DSCN7861 DSCN7888 DSCN7922 IMG_20170716_125920