ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2020-12-15

Зменшення транскордонного впливу на довкілля: Україна взяла участь у 8 сесії Наради Сторін Конвенції Еспо

8 – 11 грудня 2020 року українська делегація на чолі із заступницею Міністра з питань європейської інтеграції Іриною Ставчук взяла участь у 8 сесії Наради Сторін Конвенції про оцінку впливу на навколишнє середовище у транскордонному контексті (Конвенція Еспо) та 4-й сесії Наради Сторін Протоколу про стратегічну екологічну оцінку до Конвенції.

Цьогорічна зустріч особлива тим, що відзначається 30-річчя Конвенції. Вона була прийнята в фінському місті Еспоо 25 лютого 1991 року і набрала чинності у вересні 1997 року. Україна приєдналася і ратифікувала Конвенцію Еспо 19 березня 1999 року.

Серед основних рішень Наради Сторін:

 — прийнято довгострокову стратегію та план дій до 2030 року. Стратегія зосереджена на трьох стратегічних цілях:

1.   Повна та ефективна імплементація Конвенції та Протоколу;

2.   Збільшення впливу шляхом вирішення нових національних, регіональних та глобальних викликів;

3.Ширше впровадження Конвенції та Протоколу в межах та поза межами Регіону ЄЕК.

— узгоджено до прийняття Рішення VIII/6 про Застосування Конвенції до продовження терміну служби атомних електростанцій та Керівництво щодо Застосовності Конвенції до продовження терміну служби атомних електростанцій. Рішення спрямоване допомогти Сторонам в практичному застосуванні Конвенції та підтримати Комітет з імплементації в перегляді дотримання Сторонами своїх зобов’язань за Конвенцією.

— узгоджено проєкт Вільнюської декларації, яка сприятиме зеленому та сталому відновленню сфер охорони здоров’я та довкілля після коронавірусної кризи та запобігати подальшим пандеміям. Надалі планується підготувати керівництво з оцінки впливу на здоров’я в рамках стратегічної екологічної оцінки.

 

Прийняті рішення допоможуть Сторонам, і Україні зокрема:

 — зміцнитм добросусідські відносини та транскордонне співробітництво;

 — пільно досягти Цілей сталого розвитку;

 — створити умови для прозорого, інтегрованого та підзвітного екологічного управління;

— просувати права громадян на доступ до інформації та участь у прийнятті рішень.

«Україна перебуває в процесі вдосконалення реалізації положень Конвенції. Минуло лише 3 роки з моменту, коли Україна запровадила оцінку впливу на довкілля та стратегічну екологічну оцінку на основі директив ЄС, але ми вже бачимо значні переваги від збільшення прозорості та посилення процедур екологічної оцінки та консультацій із зацікавленими сторонами. Конвенція є цінним інструментом для України і ми націлені на забезпечення зменшення транскордонного впливу на навколишнє середовище», — підсумувала важливість Конвенції та Протоколу для нашої держави Ірина Ставчук.

https://mepr.gov.ua/news/36518.html