ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2017-10-27

Звернення Павла Жебрівського з нагоди 73 річниці вигнання нацистських окупантів із України

Шановні донеччани!Без названия

Сьогодні, ми вклоняємося і віддаємо данину поваги і вдячності живим і полеглим у кривавих боях тієї війни ветеранам за їхній безприкладний героїзм і воїнську доблесть, за те, що саме вони вибороли право на життя і свободу нашого народу, врятували всіх нас від нас нацизму.

Довго тривала боротьба за Україну –  22 місяці, проте саме ця подія стала вирішальним чинником розгрому військ гітлерівської Німеччини і її союзників.

«Українські» фронти простягались від Києва до Відня, від Дніпра до Ельби, Пграги та Беліну. Український народ воював і на інших фронтах Другої світової війни. Це вони брали участь у вигнанні нацистів із Польщі, Румунії, Угорщини, Болгарії, Югославії, Австрії, Чехословаччини, штурмували Рейхстаг.

Перемога стала одночасно і трагічною подією для України.  Під час усіх наступальних операцій на території України  загинули три мільйони воїнів.

Маємо пам’ятати усіх, хто загинув у ті трагічні роки. Їх історична перемога над нацизмом дала мир і свободу народам, взаєморозуміння і розвиток демократії, що нині є дорогоцінними надбаннями усього людства.

На жаль, сьогодні знову у нашій країні, у нас, на Донеччині тривають бойові дії.  Уже тривалий час ми  захищаємо свою країну від агресора, що цинічно наважився на насильницьке перекроювання кордонів. Впевнений, що завдяки національній єдності, новій найпотужнішій армії та підтримці міжнародної спільноти ми переможемо. Подвиг українського народу 73 роки тому є справжнім прикладом мужності і сміливості для всіх нас.

Щиро дякую усім ветеранам Другої світової війни, учасникам визвольної боротьби, сучасним героям за самовідданість і любов до Батьківщини.

Слава Україні! Слава її героям!

Голова Донецькї облдержадміністрації,

керівник обласної військово-цивільної адміністрації 

Павло Жебрівський