ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2015-10-28

ЗВІТ про роботу відділу регуляторної політики та екологічної експертизи за жовтень 2015 року.

Відділом регуляторної політики та екологічної експертизи департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації у жовтні 2015 року була виконана наступна робота:

Проведено збір інформації для пiдготовки звiту за вересень 2015 (згідно Регламенту підготовки та розміщення екологічної інформації на веб-порталі Мінприроди, затвердженого наказом Мінприроди від 26.04.2007 № 218 «Про надання екологічної інформації») (Донецький регiональный центр з гiдрометеорологiї, Марiупольська гiдрометеорологiчна обсерваторiя).

Виконано доручення облдержадміністрації № Г-01393-16-11 від 18.09.2015 щодо розгляду скарги гр. Губіна О.В. (що мешкає за адресою м. Селидове, вул. Чайковського буд. 10/2)  про незгоду з розташуванням вугільного складу біля його житлового будинку, та надано обґрунтовану відповідь. Надіслано запит Голові Селидівської міської ради щодо надання всієї наявної інформації з питання розгляду вищезгаданої скарги гр. Губіна О.В..

На виконання доручення облдержадмінстрації № 01-07534-17з/01 від 24.09.2015 було розглянуто клопотання про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду ТОВ “ТЯЖПРОМСЕРВИС” та надано відповідь згідно з компетенцією.

Виконано доручення облдержадмінстрації № 1до 01-05379-17з/05 від 18.09.2015 щодо розгляду звернення Слов’янської районної організації мисливців та рибалок «ТОР», про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо надання земельної ділянки під водним об’єктом загальнодержавного значення у тимчасове користування на умовах оренди та надано відповідь згідно з компетенцією.

На виконання доручення заступника голови ОДА від 16.09.15 № 8/06 підготовка інформації щодо публічних подій, які потребують висвітлення в ЗМІ, які планується провести.

На виконання доручення ОДА від 25.06.2015 № 2/06 «Про організацію виконання протокольних доручень голови облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації (протокол від 22.06.2015 № 22)» збір інформації для підготовки ЗВ-Т роботи департаменту за вересень місяць та його виконання.

Згідно з дорученням ОДА та на виконання доручення Кабінету Міністрів України від 05.12.2013 № 41544/1/1-13 щодо Плану організації  підготовки проектів актів, необхідних для забезпечення реалізації Указу Президента України від 18.10.2013 № 572 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 25.04.2013 «Про комплекс заходів щодо вдосконалення проведення моніторингу довкілля та державного регулювання у сфері поводження з відходами» підготована відповідь з порушеного питання.

На виконання листа департаменту від 09.09.2015 № 09-2209 щодо виникнення аварійних екологічних ситуацій на підконтрольній території Слов’янська міська рада листом від 28.09.2015 №01.01-04я/2508 повідомила про скид фекальних стічних вод у водний об’єкт. По факту ситуації підготовлено запит на начальника Державної екологічної інспекції у Донецькій області.

Згідно з дорученням облдержадмінстрації № 01-08069-17з/01 від 09.10.2015 була здійснена підготовка відповіді щодо надання дозволу на розроблення проекту землеустрою гр.Савіну.

На виконання доручення заступника голови ОДА від 16.09.15 № 8/06 підготовка інформації щодо публічних подій, які потребують висвітлення в ЗМІ, які планується провести.

На виконання доручення облдержадміністрації від 05.10.2015 № 01-07829-17з/01 щодо розгляду звернення ТОВ фірма «Донкерампромсировина», про надання згоди на поділ земельної ділянки загальною площею 1,46 га підготовлений лист на начальника Головного управління держземагенства у Донецькій області.

На виконання доручення облдержадміністрації від 05.10.2015 № 01-07830-17з/01 щодо розгляду звернення ТОВ фірма «Донкерампромсировина», про надання згоди на поділ земельної ділянки загальною площею 154,06 га підготовлений лист на начальника Головного управління держземагенства у Донецькій області.

На виконання доручення керівництва департаменту підготований запит на ДЕІ у Дон. обл. щодо причин щоденного задимлення місцевості.

На виконання доручення керівництва департаменту підготований запит на керівництво Краматорської міської ради у Дон. обл. щодо причин щоденного задимлення місцевості.

На виконання доручення керівництва департаменту підготований запит на керівництво Слов’янської міської ради у Дон. обл. щодо причин щоденного задимлення місцевості.

Підготовка та проведення аналізу існуючого стану поводження з ТПВ м.Дзержинськ.

Розглянуто та надано висновок по проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в короткострокову оренду ТОВ «ТЕТЯНА» для рибогосподарських потреб із земель запасу водного фонду державної власності на території Миролюбівської, Іванівської сільських та Новоекономічної, Гродівської селищних рад Красноармійського району Донецької області за межами населених пунктів.

Розглянуто та надано висновок по проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в короткострокову оренду ТОВ «ТЕТЯНА» для рибогосподарських потреб із земель запасу водного фонду державної власності на території Миролюбівської та Іванівської сільських  рад Красноармійського району Донецької області за межами населених пунктів.

Розглянуто та надано висновок по проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в короткострокову оренду ФОП Пихті Максиму Валерійовичу для рибогосподарських потреб із земель запасу водного фонду державної власності на території Світлівської сільської ради Добропільського району Донецької області за межами населених пунктів.

Розглянуто проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки в довгострокову оренду ФОП Костенку Миколі Івановичу для рибогосподарських потреб із земель запасу водного фонду державної власності на території Никанорівської сільської ради Добропільського району Донецької області за межами населених пунктів – відмова в наданні висновку.

Проведено збір, аналіз та узагальнена інформації щодо виконання гірничодобувними підприємствами заходів з відновлення земель згідно із затвердженими проектами рекультивації на раніше відпрацьованих площах.

Проведено збір, аналіз та узагальнена інформації щодо виконання підприємствами заходів, які увійшли до розділу «Охорона навколишнього природного середовища» Програми економічного і соціального розвитку Донецької області на 2015 рік.

Розглянуто питання щодо порушення вимог чинного законодавства Волноваською райдержадміністрацією при наданні в оренду та подальшим використання земельної ділянки ТОВ «Донбаскераміка» для розширення кар’єру «Центральний» по видобуванню первинних каолінів родовища «Біла Балка». За результатами розгляду було направлено листи із відповідними матеріалами до Головного управління держгеокадастру у Донецькій області та Державної інспекції сільського господарства в Донецькій області для встановлення реальної суми втрат сільськогосподарського виробництва, які підлягають відшкодуванню за оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення.

Підготовлені листи  начальнику державної екологічної інспекції у Донецькій області ( № 01-2704 від 16.10.2015 р.)  та заступнику начальника Державної інспекції сільського господарства  в Донецькій області  (№ 01-2705 від 16.10.2015 р.)  щодо розгляду  протоколу № 5 засідання Добропільської   міської ради з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 29.09.2015 р., по питанню зсуву породних мас  з північної та північно-західної частин існуючих породних відвалів  шахти «Добропільська» ТОВ «ДТЕК Добропіллявугілля» та ПАТ «ДТЕК Добропільська ЦЗФ», неможливості комфортного проживання мешканців прилеглої житлової забудови в межах  їх санітарно-захісних зон, порушення вимог чинного законодавства і встановлення можливої суми збитку за засмічення вищезазначених земельних ділянок.

Розгляд законодавства сумісно з обласним дозвільним цетром по питанню передачі повноважень, департаменту екології та природних ресурсів, в частині державної реєстрації права власності на земельну ділянку державної форми власності на території міст обласного підпорядкування.

Розглянуті та надані висновки по наступним матеріалам:

1 Генеральні плани с.Семенівка та с-ща Ашуркове суміщені з детальними планами території Краматорської міської ради розроблені ТОВ «Прогрес-Цевільпроект»;

2 Детальний план території центральної частини м. Краматорська розроблений ТОВ «Прогрес-Цевільпроект»;

3 Плани зонування території (зонінг) населених пунктів Ясногірської, Шабельківської, Біленьківської, Красноторської селищних рад Краматорської міської ради розроблені ТОВ «Прогрес-Цевільпроект».

Збір інформації та формування Плану роботи відділу на наступний тиждень.

Надіслано запит Директору департаменту зв’язків з громадськістю та внутрішньої політики Маріупольської міської ради щодо надання інформації про розташування, функцій та задачі які можуть виконуватись пересувною лабораторією «Атмосфера».

Підготовлений запит на начальника управління екології та енергоменеджменту департаменту зв’язків з громадськістю та внутрішньої політики щодо підвищеного задимлення над м. Маріуполь.

Спеціалістами відділу прийнято участь у підведенні ітогів 9 регіонального конкурсу творчих робіт Сіверський Донець-очами молоді- 2015» у Слов’янському басейновому управлінні водних ресурсів,зустріч з громадською організацією «Сіверський Донець –відродження».

Було прийнято участь у роботі виїздної комісії по обстеженню інвестиційно — привабливих водних об’єктів на території Добропільського та Красноармійського районів та наданні відповідні пропозиції.

Прийнято участь в роботі комісії по НС  Добропільської міської ради, щодо скарги громадян (горяча лінія) по ссуву породного відвалу ТОВ ДТЄК «Добропіллявугілля» в районі п.Параскавеевка м.Добропілля, з залученням спеціалістів шахти та збагачувальної фабрики (власників породного відвалу).

Підготовлено лист для ТОВ «Миколаївська кераміка» щодо погодження  дозволу на користування  надрами та ТОВ  «Григорівський  руднік» щодо погодження плану гірничих робіт.

Проведення заняття  зі старшою групою ДНЗ №20 «Теремок» (м. Слов’янськ)   у ігровій формі з метою ознайомлення з поняттям «ЕКОЛОГІЯ» а також підготовка статті на фейсбук департаменту з цього приводу.

Спеціалістами відділу було прийнято участь у розгляді розділів ОНПС.

Спеціалістами відділу було прийнято участь у комісії щодо обстеження технічного стану водного об’єкту на території Білокузминівської ради Костянтинівського району.

Надання інформацію на сайт про результати роботи комісії по НС  Добропільської міської ради, щодо скарги громадян (горяча лінія) по ссуву породного відвалу ТОВ ДТЄК «Добропіллявугілля» в районі п.Параскавеевка м.Добропілля, з залученням спеціалістів шахти та збагачувальної фабрики (власників породного відвалу).

Підготовка матеріалу для розміщення на фейсбук: виїзд до м.Артемівськ для фотографування бульвару Металургів. Сбір інформації щодо  реалізації проекту «Озеленення м. Артемівська: реконструкція та благоустрій екологічного скверу     (І черга бульвару Металургів)».

Фотографування, сбір та підготовка інформації щодо озеленення м.Дружківка. (Реконструкція зелених насаджень та створення нового скверу присвяченого 70-річчю Перемоги  у Великій вітчизняній війні).

Збір та узагальнення інформації міст та районів щодо виникнення аварійних ситуацій та надання цієї інформації на фейсбук департаменту.

На виконання доручення директора департаменту було збірано та підготовлено інформацію  для розміщення на сторінці Facebook департаменту по підприємству ВП «Курахівська ТЕС» ТОВ «ДТЕК Східенерго».

Постійне надання інформації на фейсбук департаменту по пожежам на території м.Слов’янськ,Красний Лиман та Святогірськ.

Стаття на фейсбук щодо участі  у підведенні ітогів 9 регіонального конкурсу творчих робіт Сіверський Донець-очами молоді-2015» у Слов янському басейновому управлінні водних ресурсів.

Підготовка матеріалу та фотографування для розміщення на фейсбук: Дитячий сквер «Святогор».

Підготовка інформації Дружківської телерадіокомпанії щодо заборони спалювання  листя.

Підготовка інформації на сайт та фейсбук департаменту щодо повноважень департаменту в частині державної реєстрації права власності на земельну ділянку державної форми власності на території міст обласного підпорядкування.

Розглянуті та видані величини фонових концентрацій забруднюючих речовин в атмосферне повітря для:

ТОВ «МЛП» для Філії «Красноармійський автодор»  дочірнього підприємства «Донецький облавтодор» Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України»;

Величини фонових концентрацій забруднюючих речовин в атмосферне повітря:

ТОВ «МЛП» для ПАТ «Красно армійський динасовий завод»;

Вагонне депо Костянтинівка ДП «Донецька залізниця»;

ДП «Дзержинськвугілля» ВП «Шахта «Північна»;

ДП «Дзержинськвугілля» ВП «Шахта «Південна»;

Прийнято участь в роботі обласної архітектурно-містобудівної ради в Управлінні містобудування та архітектури облдержадміністрації (м. Слов’янськ).

Спеціалістами та керівництвом відділу було прийнято участь в роботі  департаменту у м. Краматорськ.